Skip to content
background2

Wykładowcy

CzuwaraJoanna

Dr n. med. Joanna Czuwara

Polska

– specjalista dermatolog, Adiunkt w Klinice Dermatologicznej WUM. Praktykuje dermatopatologię. Należy do Amerykańskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Dermatopatologicznego. Doktorat w dziedzinie twardziny układowej, 4-letnie stypendium naukowe w USA (biologia molekularna), badania nad regulacją transkrypcji genu kolagenu typu I, wykłady na kongresach krajowych i zagranicznych (m.in. Barcelona, Paryż, Drezno, Ateny). Wyróżniona grantami naukowymi, m.in. z Arthritis Foundation oraz pierwszą nagrodą na konferencji "VII Scleroderma Workshop" w Woods Hole, USA. Autorka 36 oryginalnych prac, rozdziału o radiofrekwencji do książki Dermatochirurgia, 50 doniesień zjazdowych, ponad 40 wykładów.

JankowiakWaldemar

Dr Waldemar Jankowiak

Polska

– Specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej UIME. Absolwent AM w Poznaniu (1991). Asystent Oddziału Chirurgicznego Szpitala im. F. Raszei w Poznaniu (1991-1999). Specjalizacja I st. z chirurgii ogólnej (1995). Praktyka prywatna z zakresu chirurgii ogólnej, urazowej, oparzeniowej oraz medycyny estetycznej. Absolwent PSME PTL (2004). Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Wykładowca PSME. Szkoleniowiec w zakresie stosowania wypełniaczy, toksyny botulinowej oraz peelingów chemicznych w medycynie estetycznej. Wykładowca i uczestnik licznych kongresów i szkoleń krajowych oraz zagranicznych. Autor publikacji naukowych i prasowych, propagator współpracy lekarzy medycyny estetycznej z fizjoterapeutami, masażystami i środowiskiem kosmetycznym.

SulamanidzeGeorge

Dr n. med. George Sulamanidze

Gruzja

– specjalista chirurg i dermatolog estetyczny. Ukończył Medical State University of Russia (Moskwa). Członek międzynarodowych, prestiżowych organizacji naukowych. W 2008 r., w Rosji, nagrodzony Złotym Skalpelem jako Chirurg Plastyczny Roku. Opublikował ponad 65 artykułów naukowych w międzynarodowych czasopismach. Uzyskał 18 patentów, w tym 8 międzynarodowych, w zakresie chirurgii plastycznej (nici Aptos, Wire Scalpel, „podskórny biustonosz” z nici Aptos, oraz metody mammoplastyki i metody dermothensy). Opracował innowacyjne procedury: metody korekcji nosa, poziome metody mammoplastyki, „podskórny biustonosz”, wire i liquid-gelular dermothensy, metody minimalnie inwazyjnej chirurgii redukcji oznak starzenia oraz deformacji estetycznych.

OlszewerEfrain

Dr Efrain Olszewer Kantorovich

Brazylia

– internista, podyplomowe studia w dziedzinie kardiologii. Prowadzi kursy medycyny ortomolekularnej w Brazylii, Ameryce Południowej i Środkowej oraz Europie. Autor 78 książek. Twórca medycyny ortomolekularnej i integracyjnej w FAPES (fundacja na rzecz badań w dziedzinie zdrowia i medycyny), dyrektor kliniczny w międzynarodowym centrum medycyny zapobiegawczej, kierownik naukowy kwartalnika poświęconego medycynie ortomolekularnej. Członek redakcji: Neurological diseases Discovery salud (Hiszpania) oraz Medycyny spersonalizowanej (Japonia).

BaranowskiWlodzimierz

Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski

Polska

– absolwent Akademii Medycznej w Lublinie. Specjalizacja w zakresie ginekologii i położnictwa (1987 r.) oraz ginekologii onkologicznej (2005 r.). Jest kierownikiem Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego oraz Przewodniczącym Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. W pracy klinicznej największą uwagę poświęca onkologii ginekologicznej, endoskopii ginekologicznej, uroginekologii i endokrynologii ginekologicznej. Jest autorem ponad 300 prac i doniesień zjazdowych, a Minister Zdrowia trzykrotnie nagradzał go za działalność na polu naukowym. Jest członkiem komitetów redakcyjnych wydawnictw profesjonalnych. Prezes Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia " Pro-Salutem".

BrighettiFilippo

Dr Filippo Brighetti

Włochy

– chirurg plastyczny i rekonstrukcyjny. Pracował na oddziałach chirurgii plastycznej i oparzeń szpitala Maggiore w Parmie. Ukończył szkolenia z zakresu chirurgii oraz medycyny estetycznej organizowane przez renomowane włoskie i międzynarodowe instytucje szkoleniowe. Prowadzi szkolenia z zakresu medycyny estetycznej w Barcelonie, Madrycie i Walencji. Jest liderem opinii kilku firm z branży medycyny estetycznej oraz konsultantem technicznym (CTU) w sądzie w Bolonii.

SurowiakPawel

Prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak

Polska

– prof. dr hab. n. med. Członek Zarządu PTMEiAA, wiceprzewodniczący Polskiego Programu Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej. Prof. nadzw. Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wykładowca PSME. Autor i współautor publikacji w recenzowanych czasopismach medycznych krajowych i zagranicznych oraz podręczników z zakresu medycyny estetycznej. Wieloletni stypendysta na Uniwersytecie Humboldta, Uniwersytecka Klinika Charité, Berlin, Niemcy. Nagroda Ministra Zdrowia, obecność w programie „Mój talent dla Polski” Prezydenta RP, Nagrody Indywidualne JM Rektora AM, a następnie UM we Wrocławiu. Członek honorowy Mongolskiego Towarzystwa Medycznego, Doctor Honoris Causa Mongolskiej Akademii Nauk, nagrody za prace prezentowane na medycznych konferencjach naukowych.

OskarbskiGeorge

Prof. George Oskarbski

Włochy

– absolwent Wydziału Medycyny i Chirurgii Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie (1975) i Szkoły Medycyny Estetycznej Fundacji Fate-bene-fratelii (1993). Specjalizacja z ftyzjatrii i pulmonologii (1978). Kwalifikowany nauczyciel higieny, anatomii, fizjologii ipatologii. Wykłada m.in. na Uniwersytecie Balearów, w PSME w Warszawie i Rzymie, w Europejskiej Szkole Medycyny Estetycznej w Parmie. Członek-założyciel Sekcji Medycyny Estetycznej PTL w Polsce i Włoskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej (SIME). Członek wielu towarzystw, komitetów naukowych międzynarodowych sympozjów, rad naukowych czasopism medycznych w kraju i za granicą. Autor publikacji m.in. w La Medicina Estetica, Lasers in Medical czy Annals of Nutrition and Metabolism.

SznelewskiPiotr

Dr Piotr Sznelewski

Polska

– pracuje w Klinice Dermatologii Centralnego Szpitala MSW w Warszawie, absolwent Wydziału Lekarskiego AM w Poznaniu (1995), PSME PTL (2005), studia doktoranckie w WIM (2010-aktualnie). Zainteresowania naukowe: terapie oparte o urządzenia wykorzystujące zjawiska biofizyczne (ultradźwięki, światło, fale radiowe), głównie lasery w dermatologii, medycynie estetycznej i chirurgii małoinwazyjnej (zajmuje się laseroterapią od 2003 r.). Kieruje zespołem, który przygotowuje pierwszy polski medyczny laser tulowy 1,9 µm. Szkoli lekarzy z laseroterapii i innych źródeł energii. Autor publikacji na te tematy. Wykłady i zajęcia praktyczne w PSME, UJ oraz WUM. Współorganizator Międzynarodowych Kongresów MEiAA, seminariów i szkoleń PTMEiAA. Członek Zarządu PTMEiAA.

TrocchiGloria

Dr. n. med. Gloria Trocchi

Włochy

– lekarz medycyny estetycznej w S. Giovanni Calibita – Szpital Fatebenefratelli w Rzymie. Wiceprezes SIME. Ukończyła studia doktoranckie i specjalizację z chorób wewnętrznych na rzymskim uniwersytecie la Sapienza. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty i seminaria z zakresu medycyny estetycznej. Autorka publikacji z tej dziedziny. Jest ekspertem w stosowaniu substancji do augmentacji tkanek i odmładzania skóry. Od 2000 r. prowadzi zajęcia w Międzynarodowej Szkole Medycyny Estetycznej Fundacji Fatebenefratelli w Rzymie i konsultantem Collagen Medical.

SbarbatiAndrea

Prof. zw. Andrea Sbarbati

Włochy

– dyrektor działu neuronauki, biomedycyny i nauk o ruchu oraz sekcji anatomii i histologii na Uniwersytecie w Weronie. Koordynator Komitetu Pedagogicznego w Master of Multimodal Imaging in Biomedicine. Przewodniczący zarządu Departamentu Neurologii i Wizji, członek rady naukowej Senatu.

PickettAndy

Prof. Andy Pickett

Wielka Brytania

– jest doktorem nauk biologicznych i technologii, dyrektor w Ipsen Biopharm Limited. Absolwent nauk mikrobiologicznych (1975). Od ponad trzydziestu lat pracuje w przemyśle farmaceutycznym i zajmuje się enzymami mikrobów, szczepionkami, rekombinowanymi białkami. Od 22 lat – toksyną botulinową. Członek stowarzyszeń zawodowych i panelu ekspertów Brytyjskiej Farmakopei – dział produktów biologicznych i biotechnologicznych.

Raffaele Rauso

Włochy

– profesor chirurgii szczękowo-twarzowej w szpitalu uniwersyteckim w Neapolu „Luigi Vanvitelli”. Uzyskał specjalizację w chirurgii szczękowo-twarzowej, doktorat w chirurgii plastycznej, dermatologii i anatomii, jak również magisterium w rekonstrukcji piersi oraz chirurgii estetycznej. Wice-prezydent Włoskiej Federacji Medycyny Estetycznej (FIME), recenzent wielu czasopism naukowych oraz członek europejskich stowarzyszeń w dziedzinach chirurgii plastycznej, chirurgii czaszkowo-szczękowo-twarzowej oraz medycyny estetycznej. Opublikował także ponad 70 prac na pubmed.com i jest autorem wielu rozdziałów książek.

Max Brambilla

Włochy

– chirurg plastyczny, odpowiedzialny za chirurgię regeneratywną genitaliów i piersi w szpitalu IRCCS w Mediolanie. Recypient stypendiów naukowych w Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Wykłada na uniwersytetach w Mediolanie i Nimes. Przewodniczący sekcji genitalnej Włoskiego Towarzystwa Rekonstrukcyjnej Chirurgii Plastycznej (SICPRE). Autor 42 opracowań naukowych oraz rozdziałów w 12 książkach. Członek wielu organizacji międzynarodowych.

ZegarskaBarbara

prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska

Polska

- specjalista z zakresu dermatologii i alergologii. Od 20 lat pełni funkcję kierownika Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu. Członek Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Przewodniczącą Sekcji Dermatologii Estetycznej PTD oraz członkiem Europejskiej Akademii Dermatologii. Autor i współautor ponad 100 prac naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Jest członkiem Rady Naukowej takich czasopism naukowych jak: „Dermatologia Estetyczna” oraz „Medycyna Estetyczna i Anti-Aging”. Głównym kierunkiem jej badań naukowych są: procesy starzenia się skóry, trądzik pospolity i różowaty, problemy skóry suchej i chorób alergicznych, a zwłaszcza Atopowego Zapalenia Skóry, przyczyny i możliwości terapeutyczne procesu wypadania włosów, choroby paznokci oraz zmiany nowotworowe skóry. Od 10 lat razem z mężem prowadzą prywatną klinikę dermatologiczną.

WisniowskiMarcin

Dr n. med. Marcin Wiśniowski

Polska

- specjalista chirurgii ogólnej, specjalista transplantologii klinicznej. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej. Swoje doświadczenie medyczne zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej PUM, gdzie w 2012 r. uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej, a cztery lata później, specjalisty transplantologii klinicznej. W 2013 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie transplantologii klinicznej. Od 2008 r. zawodowo związany z medycyną estetyczną. Uczestnik licznych szkoleń, kursów i sympozjów zarówno w Polsce jak i za granicą. Obecnie międzynarodowy trener w zakresie nieoperacyjnego liftingu twarzy i szyi przy użyciu nici Silhouette Soft, trener w zastosowaniu biostymulatorów tkankowych Ellanse, kwasu hialuronowego oraz komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej

Hugues Cartier

Francja

- Dermatolog, flebolog i specjalista od laserów w Clinic Saint-Jean w Arras (Francja), jak również kierownik oddziału leczenia ran departmentu dermatologicznego szpitala w Arras. Odpowiedzalny za międzynarodową koordynację kursów IMCAS we współpracy z Sebastienem Garson. Wiceprzewodniczący Francuskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej, wcześniej przewodniczący sekcji laserów Francuskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Koordynator kursów Belgijskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej. Współautor wydawnictw fachowych.

BartolettiEmanuele

Dr Emanuele Bartoletti

Włochy

– konsultant chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, dyrektor Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej przy Międzynarodowej Fundacji Fatebenefratelli oraz dyrektor naukowy Szpitala Medycyny Estetycznej S. Giovanni w Rzymie. Autor publikacji poświęconych medycynie estetycznej i chirurgii w czasopismach włoskich i zagranicznych oraz licznych prezentacji. Autor książki Toksyna botulinowa w chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej

GrishkyanDavid

Dr n. med. David Grishkyan

Rosja

– absolwent Moskiewskiego Instytutu Medycznego im. Siemaszki. Był rezydentem Zakładu Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikrochirurgii anaplastycznej głowy i szyi Centralnego Instytutu Badań i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. W roku 1999 – specjalizacja z chirurgii szczękowo-twarzowej. 2000 – doktorat na temat zastosowania elektroneuromiografii w niedowładzie i paraliżu twarzy. Od 2003 r. pracuje w moskiewskim centrum technologii medycznych (MCHM) jako chirurg plastyczny. W 2009 roku kolejny doktorat na temat strategii i taktyki w diagnostyce i chirurgii otyłości oraz jej skutków. Liczne specjalistyczne kursy odbyte w klinikach na całym świecie. Członek rosyjskich, europejskich i amerykańskich organizacji zawodowych.

WydroDorota

Dr n. ekon. Dorota Wydro

Polska

– specjalista patomorfolog, lekarz medycyny estetycznej, dr n. ekon., nauczyciel akademicki, szkoleniowiec, konsultant programu LEAP, dziennikarz, tłumacz. Ukończyła z wyróżnieniami Wydział Lekarski AM w Lublinie, Technical Carrier Institute w Nowym Jorku oraz w Warszawie: Zarządzanie Zakładami Opieki Zdrowotnej w SGH, PSME PTL oraz studia doktoranckie w Akademii Leona Koźmińskiego. Członek Zarządu PTMEiAA. Red. Nacz. i wydawca Academy of Aestehtic and Anti-Aging Medicine – punktowanego, oficjalnego czasopisma PTMEiAA. Dziekan Wydziału Kosmetologii w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Członek kolegium redakcyjnego Aesthetic Medicine Journal, rejestru Who’s who in Executives and Professionals (ed. 2003-2004). czł. hon. Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Autorka artykułów i książki Anti-aging na talerzu.

CabecaAnna

Dr Anna Cabeca

USA

– absolwentka Wydziału Lekarskiego Emory University w Atlancie, ginekolog-położnik, ekspert z zakresu menopauzy i życia seksualnego, wykładowca i szkoleniowiec. Stworzyła dwa bestsellerowe produkty: krem anti-aging dla kobiet do części intymnych oraz wyrównujący poziom hormonów preparat do sporządzania napojów. Oferuje również programy edukacyjne za pośrednictwem własnej strony internetowej.

LeibaschoffGustavo

Dr Gustavo Leibaschoff

Argentyna

– pionier medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i modelowania tkanki tłuszczowej. Kładzie nacisk na bezpieczeństwo pacjentów i lekarzy. Autor książek. Pierwszy prezydent argentyńskiego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej i innych argentyńskich stowarzyszeń, pierwszy profesor medycyny estetycznej na Uniwersytetu w Buenos Aires, dyrektor Szkoły Medycznej Fundacji Barcelo Buenos, sekretarz Międzynarodowej Unii Flebologii Estetycznej, założyciel Międzynarodowej Unii Liposukcji, Dyrektor Międzynarodowej Akademii Ginekologii Estetycznej. Szkoleniowiec w dziedzinie medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej (lipoplastyka, liposculpture i lipoinjection), nici liftingujących twarz i ciało oraz ginekologii estetycznej.

KorwinMagdalena

Dr Magdalena Korwin

Polska

– absolwentka AM w Warszawie (1999). Lekarz okulista. Starszy asystent w Katedrze i Klinice Okulistyki WUM i Klinicznym Szpitalu Okulistycznym. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego, Stowarzyszenia Retinitis Pigmentosa i PTMEiAA. Staże naukowe m.in. na uniwersytecie w Chicago, Salzburgu oraz Pradze, tłumaczy literaturę fachową. Zajmuje się badaniami nad m.in. dziedziczną neuropatią wzrokową Lebera – LHON, soczewkami kontaktowymi miękkimi i twardymi, chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną powiek oraz oczodołów, chirurgią zaćmy, jaskry, przedniego odcinka oka, plastyczną i rekonstrukcyjną powiek, zespołem suchego oka. Prowadzi badania kliniczne leków oraz genetyczne dotyczące LHON i choroby Stargardta.

PadlewskaKamila

Dr n. med. prof. nadzw. Kamila Padlewska

Polska

– absolwentka AM w Warszawie (1992). Specjalizacja z dermatologii-wenerologii (1997 i 2003). Tytuł dr n. med. – 1999. Od 2003 r. – udział w badaniach klinicznych leków dermatologicznych. Od 2004 r. – kierownik Laboratorium IZIS. Od 2005 r. – prof. nadzw. w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia i konsultantka ds. dermatologii zarejestrowana w Medical Council for Laser Center w Dublinie (Irlandia), od 2008 – kierownik Studiów Podyplomowych SPA i Wellnes. Praktyki i staże w Polsce i za granicą. Członek zarządu PTMEiAA, członek PTD, SLDE, PTK, PTM i ESCAD. Autorka publikacji w krajowych i zagranicznych czasopismach i książek z zakresu dermatologii estetycznej.

ZerbinatiNicola

Prof. dr hab. n. med. Nicola Zerbinati

Włochy

– absolwent Uniwersytetu Medycznego w Pawii (1992). Rezydentura na tym Uniwersytecie zakończona specjalizacją z dermatologii i wenerologii w 1996 roku. Od 1997 r. pracuje nad nowymi technologiami w medycynie, szczególnie nad implantami skórnymi, hodowlą keratynocytów i biomateriałami w dermatologii. Autor wielu publikacji naukowych. Wykładowca w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej Uniwersytetu w Pawii (1997-1999). Od 1999 roku prowadzi badania naukowe na Wydziale Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Insubria w Varese (Włochy); od 2000 r. profesor tej uczelni.

SkrzypekEwa

Dr n. med. Ewa Skrzypek

Polska

– Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Doktor nauk medycznych (z wyróżnieniem). Adiunkt obecnie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestnik ponad 100 certyfikowanych szkoleń i kursów z zakresu medycyny estetycznej. Członek kilku towarzystw krajowych i międzynarodowych, w tym jedyny w Polsce kilkuletni Aesthetic Complications Expert Group oraz Association for Prevention of Complications in Aesthetic Medicine. Absolwentka (z wyróżnieniem) oraz obecnie wykładowca, szkoleniowiec i członek Komitetu Naukowego Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Wykładowca lub/i przewodniczący sesji na licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach z zakresu różnorodnych technik oraz przede wszystkim powikłań po zabiegach medycyny estetycznej. Tymi ostatnimi, stanowiącymi jej życiową pasję, nieustannie zajmuje się na co dzień od kilkunastu lat, zarówno klinicznie, jak i naukowo. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu medycyny estetycznej, patomorfologii i historii medycyny; autorka, współautorka i współredaktor kilku monografii (w tym dwóch w tłumaczeniu angielskim) oraz skryptów i podręczników dla studentów i lekarzy. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, między innymi Indywidualnej Nagrody Ministra Zdrowia I stopnia.

LottiTorello

Prof. Torello Lotti

Włochy

– dermatolog i wenerolog, absolwent Uniwersytetu Guglielmo Marconi w Rzymie. Od 2013 r. – prezydent Światowej Akademii Zdrowia – Dermatologia. Był przewodniczącym międzynarodowych kongresów a obecnie jest obecnie redaktorem naczelnym Giornale Italiano di Dermatologia e Venereologia. Członek zwyczajny i honorowy towarzystw naukowych, w tym dermatologicznych. Jest recenzentem naukowym dziesięciu czasopism branżowych, m.in. British Journal of Dermatology, Journal of Investigative Dermatology, Journal of the American Academy of Dermatology, Dermatologic Therapy. Autor lub współautor ponad 1500 publikacji naukowych. Ponad 400 z nich to artykuły recenzowane, których skumulowany „Impact Factor” to ok. 1000.

KrzyzanowskaGernandDorota

Dr n. med. Dorota Krzyżanowska-Gernand

Polska

– absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie (1992). Lekarz medycyny estetycznej – absolwentka PSME przy PTL (2006). Wykłada w PSME i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykładowca na międzynarodowych i ogólnopolskich kongresach i konferencjach Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Ekspert i trener z zakresu technik iniekcyjnych w medycynie estetycznej.

Maurizio Ceccarelli

Włochy

– Specjalista w patologii ogólnej i chorobach układu naczyniowego. Od początku kariery poświęcił się badaniom nad medycyną fizjologiczną, nauczając jej na uniwersytecie. Razem z profesorem Victorem J. Garcią ustanowił praktykę przełożenia technik medycyny regeneracyjnej na grunt medycyny estetycznej. Za swoje osiągnięcia naukowe został odznaczony przez włoski rząd. Obecnie dyrektor Międzynarodowego Centrum Naukowo-Badawczego dla Medycyny Estetycznej i Fizjologicznej oraz professor Medycyny Estetycznej i Fizjologicznej na Uniwersytecie w Barcelonie.

Michael H. Gold

Stany Zjednoczone

– założyciel i dyrektor Gold Skin Care Center w Nashville, dermatolog i chirurg dermatologiczny. Pod auspicjami działającego od 1990 centrum prowadzi działalność medyczną i badawczą. Autor ponad 300 artykułów i 35 rozdziałów książek, jak również redaktor dwóch podręczników do terapii fotodynamicznej. Prowadzi doroczne sympozjum SCALE, jedno z największych amerykańskich wydarzeń dotyczących dermatologii i medycyny estetycznej. Współpracował także przy zakładaniu dwóch międzynarodowych grup: Międzynarodowej Ligi Chirurgii Estetyczno-Dermatologicznej (DASIL) oraz Kongresu Pięciu Kontynentów (5CC), jednej z największych międzynarod

Maurizio Cavallini

Włochy

– Ukończył studia medyczne w roku 1991. Po studiach w 1996 osiągnął specjalizację w dermatologii, natomiast w 1999 w mikrochirurgii i chirurgii eksperymentalnej. Kierownik oddziału dermatologii i chirurgii dermatologicznej w szpitalu CDI w Mediolanie.

Dr n. med. Adam Borzęcki

Polska

- absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, specjalista dermatolog i wenerolog. W latach 1985 – 2001 pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Dermatologicznego 1 Klinicznego Szpitala Wojskowego w Lublinie. Od 2002 roku Dyrektor Szpitala Dermatologicznego NZOZ Med-Laser w Lublinie. Autor i współautor ponad 70 publikacji w czasopismach medycznych - polskich i zagranicznych. Organizator licznych spotkań i konferencji naukowo-szkoleniowych w dziedzinie dermatologii. W latach 1999-2011 wiceprzewodniczący Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, obecnie aktywny członek PTD. Założyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Dermatologów Wojskowych oraz współzałożyciel Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę. Szczególnie zainteresowany terapią fotodynamiczną i laserochirurgią.

Dr Krzysztof Mlosek

Polska

- absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1995 pracuje w Zakładzie Ultrasonografii Wydziału Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zainteresowany metodami obrazowymi stosowanymi w medycynie; szczególnie problematyką ultrasonograficznych badań skóry. Prowadzone badania, wspólnie z Kliniką Dermatologii I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, poświęcone były ocenie stanu skóry objętej twardziną i monitorowaniu przebiegu jej leczenia. Ich wyniki zostały opublikowane w roku 2000 w European Journal of Ultrasound pt. Skin imaging with high frequency ultrasound – preliminary results - prawdopodobnie pierwszym, polskim, opublikowanym w zagranicznym czasopiśmie doniesieniem dotyczącym zastosowania ultrasonografii wysokich częstotliwości w ocenie skóry. W tym okresie był również głównym wykonawcą grantu badawczego pt. Ultrasonografia wysokich częstotliwości w dermatologii. Nadal prowadzi badania nad zastosowaniem ultrasonografii wysokich częstotliwości do oceny skóry, koncentrując się na jej zastosowaniu na gruncie medycyny estetycznej i kosmetologii. Autor i współautor ponad 80 prac naukowych, 2 rozdziały w książkach i ponad 120 wystąpień na konferencjach krajowych i zagranicznych.