Wskazówki dotyczące oczyszczania twarzy i pielęgnacji skóry dla mężczyznUtrzymanie skóry w doskonałej kondycji wymaga nieco więcej uwagi niż może się wydawać większości mężczyzn. Na szczęście istnieje wiele porad dotyczących oczyszczania twarzy i pielęgnacji skóry dla mężczyzn, które pomogą Ci wyglądać jak najlepiej. Mężczyźni często zmagają się z utrzymaniem skóry w najlepszej formie, ponieważ mają tak wiele różnych rodzajów olejków i gruczołów potowych. W rzeczywistości gruczoły łojowe u mężczyzn produkują znacznie więcej oleju niż u kobiet. Dlatego niektóre z tych wskazówek mogą wydawać się sprzeczne z intuicją - ale działają.

Zmień swoją rutynę

Z wiekiem potrzeby Twojej skóry mogą się zmienić. Wielu mężczyzn po 30 roku życia zauważa, że ich skóra staje się bardziej sucha. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz chcieć zwiększyć ilość stosowanego kremu nawilżającego. Z kolei jeśli zauważysz, że Twoja skóra staje się tłusta, możesz zmniejszyć ilość stosowanego przez Ciebie kremu nawilżającego. Możesz również zauważyć, że Twoja skóra staje się bardziej wrażliwa. W takim przypadku warto zmniejszyć ilość stosowanych środków czyszczących lub produktów złuszczających.

Twój styl życia również odgrywa rolę w tym, jak powinieneś dbać o swoją skórę. Jeśli palisz, regularnie pijesz alkohol lub jesteś zestresowana, Twoja skóra zapłaci za to cenę. Palenie i picie alkoholu jest związane ze zmarszczkami i drobnymi liniami, natomiast stres może powodować zaczerwienienia, podrażnienia i wypryski.

Złuszczaj naskórek

Z wiekiem martwy naskórek będzie się gromadził i zatykał pory. Może to prowadzić do powstawania zaskórników, trądziku i innych rodzajów wyprysków. Złuszczanie pomoże usunąć ten martwy naskórek i odblokować pory. Złuszczanie może przybierać różne formy, w tym stosowanie peelingu lub peelingu chemicznego. Niektórzy mężczyźni wolą stosować peeling chemiczny w domu, ale zaleca się najpierw wizytę u dermatologa, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji. Złuszczanie skóry to świetny sposób na zachowanie jej młodego i zdrowego wyglądu.

Złuszczanie pomoże również zminimalizować widoczność porów. Może to być szczególnie pomocne dla mężczyzn o skórze tłustej lub trądzikowej. Niektórzy mężczyźni mogą nie zauważyć różnicy w wyglądzie swojej skóry po jednej lub dwóch sesjach chemicznego złuszczania. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to może najlepiej robić to kilka razy w miesiącu.

Użyj dobrej jakości środka oczyszczającego

Środek oczyszczający usuwa brud i olej z Twojej skóry. Niestety, wiele z najbardziej popularnych środków czyszczących może być szkodliwych dla Twojej skóry. Może to prowadzić do trądziku, podrażnień i zaczerwienienia.

Aby znaleźć środek czyszczący, który będzie dla Ciebie odpowiedni, musisz przeprowadzić pewne badania. Zacznij od szukania w Internecie i czytania recenzji. Możesz również poprosić dermatologa o rekomendacje. Niektórzy mogą mieć konkretny produkt, który polecają.

Gdy już wybierzesz kilka środków oczyszczających, musisz je przetestować. Możesz to zrobić, nakładając środek oczyszczający na niewielką część twarzy. Pozostaw go na kilka minut, a następnie wytrzyj. Jeśli wystąpią jakiekolwiek podrażnienia, zaczerwienienia lub jeśli będzie szczypać, wtedy ten środek czyszczący nie jest dla Ciebie odpowiedni.